8 Ağustos 2015 Cumartesi

Bukelemun Giysi:Mevsimlere Göre Renk Değiştiriyor...

Kamuflaj giysisi, ısı-reaktif teknoloji kullanarak askerlerin üniformalarının yıl boyunca dinamik olarak çevreye uyum sağlamasını mümkün kılıyor.

Yavaş yavaş hayatımıza giren reaktif giyim, şimdiden birçok alanda faydalı olmaya başladı. Eldiveni giyen kişi zararlı bir madde ile temas ettiğinde kullanıcıyı uyarmak için renk değiştiren bir eldiven geliştiren Almanya'daki Fraunhofer Araştırma Kurumu hakkında, yakın zamanda haberler çıkmıştı. Cabela ColorPhase kamuflaj giysisi de benzer bir teknolojiyi kullanarak askerlerin üniformalarının yıl boyunca dinamik olarak çevreye uyumlu bir şekilde renk değiştirmesini sağlıyor.

Bugünlerde, kamuflaj giymek isteyenlerin, kullanım alanına göre ayrı ayrı kıyafetler alması gerekiyor. Cabela ColorPhase inovasyonu, sıcaklığa göre hızlı bir şekilde renk değiştiren reaktif boya ile yüksek kalitede basılmış fotoğrafik kamuflajı birleştiriyor. Zonz Woodlands ve Zonz Western olarak iki farklı stilde tasarlanmış giysiler, ilkbahar ile yaz aylarında parlak yeşil ve sonbahar ile kış aylarında ise hafif kahverengi renge bürünüyor. Bu teknolojiyi kullanan giysiler arasında ceketler, pantolonlar, tişörtler, kazaklar ve hatta şapkalarla eldivenler de bulunuyor.
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder