18 Temmuz 2015 Cumartesi

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Parayı yanlış yerlerde aramayın. Biraz zaman ayırarak ve çaba göstererek online anketler sayesinde para kazanabilirsiniz. Meşru olan internet sitelerini bulun, kayıt prosedürlerini tamamlayın ve anketleri almaya başlayın. Aşağıdaki adımları takip ederek anketlerden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

Anket doldurarak nasıl para kazanılır?

Birinci adım: Online anketleri almaya hak kazanın

1- Hazırlıklı olun. Araştırmacılar belli tipteki insanları seçerler ve her anket için uygun olmayabilirsiniz. ( 25 yaşında sağlıklı bir insansanız ve firmada 60 yaşında evde sürekli pinekleyen birilerini arıyorsa size anket göndermez )

2- Anketleri doldurun. Anket firmalarının çoğu kayıt aşamasında eleyici anketler yaparlar.

Gerçekten de ilk adım oldukça önemlidir. Anket firmalarının yaptığı eleyici anketleri doldururken biraz daha zaman ayırın çünkü bu anketler sayesinde araştırma firmaları demografik özelliklerinizle ilgili daha çok bilgi sahibi olurlar ve size daha fazla anket gönderirler.
Unutmayın size sadece demografik özelliklerinizle uyumlu anketler gönderilir. İşte bu nedenle daha hızlı olmak adına bilgilerinizde boşluklar bırakırsanız anket alma şansınız daha az olur.
3- Sık sık kontrol edin! Hem internet sitesini hem de e-postanızı beli aralıklarla kontrol edin. Bazı firmalar diğerlerine göre daha çok anket gönderir ve sizde bu fırsatları kaçırmak istemesiniz.

Bireysel anket siteleri size bir ay içerisinde sadece iki tane anket gönderebilir. Ne kadar çok firmaya kayıt olursanız o kadar çok anket alırsınız.
E-postanızı anketler için düzenleyin. Gelen bütün anket e-postaları bayraklı olsun, e-postanıza geldiğinde uyarı versin ve listenin en üstünde yer alsın. Dikkatinizi çekmesine yardımcı olacak her şeyi yapın.
4- En iyi anketleri seçin ve tamamlayın. Anketler almaya başladıkça daha seçici olacaksınız ve vaktinizi ayırmanız gereken en iyi anketleri seçer hale geleceksiniz. Diğer taraftan zaman probleminiz yoksa hepsini doldurabilirsiniz. İstemediğiniz hiçbir anketi doldurmak zorunda değilsiniz.

 

İkinci adım: Meşru anket sitelerini bulun

1- Araştırma yaparken dikkatli olun. Meşru olan ve size para kazandırabilecek bir sürü anket firması vardır.  Ancak tabi ki ahlaki değerleri hiçe sayanlar ve aynı zamanda hiçbir çaba harcamadan sizden para koparmak isteyenler de olacaktır. Dolandırıcılardan uzak durmanın yolları şunlardır:

Hiçbir zaman ön ödeme yapmayın. Bazı firmalar gereksiz olduğu halde anket listelerine girebilmeniz için sizden ufak bir ücret isterler. Şartlar ve koşulları, sıkça sorulan soruları veya firmanın internet sitesinde yer alan diğer alanları kontrol edin. ( bu tür bilgileri bulmak zor veya imkansızsa bu firmayı kırmızı listeye alın ve listenizin dışına çıkarın )

2- Ödemenizi nakit alacağınızdan emin olun. Tamamladığınız anketlere karşılık size nakit ödeme yapacak tonlarca internet sitesi vardır ancak bazıları da sadece hediye kartları verir veya sizi çekilişe sokar.

Bazı internet siteleri sizin yararınıza olsun veya olmasın bütün bunların kombinasyonunu sunar. İnternet sitelerinin sıkça sorulan sorular, şartlar ve koşullar vb. gibi bölümlerini kontrol ederek sizi tam olarak ne şekilde ödüllendireceklerinden emin olun.
Bazı firmalar ürünler veya ödüller teklif eder, veya bir şekilde kullanabileceğiniz puanlar biriktirmenizi sağlar. Bunların çoğu nakit gibi kullanışlı veya değerli değildir ancak zaman zaman şans yüzünüze gülebilir.
En ince ayrıntılara kadar her şeyi dikkatlice okuyun. Örneğin bazı internet siteleri Xbox360 veya yeni bir dizüstü bilgisayar kazanabileceğinizi söyler ancak dikkatlice incelerseniz "kazandınız" kısmının yanındaki yıldız işaretini fark edebilirsiniz. Kaçamak sözlere özellikle dikkat edin. Örneğin "neredeyse kazandınız" gibi. Bu tür tuzaklara düşmeyin çünkü komik şekilde zordur ve zahmete değmez.
3- Gizlilik politikasını okuyun. Genellikle ana sayfanın en altında yer alır. Bilgilerinizin kiminle paylaşılacağı önemlidir. Her zaman açıklamaları okuyun: "Firmamıza vermiş olduğunuz e-posta adresiniz başkalarına satılmayacaktır, verilmeyecektir veya rızanız olmadan üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır."

4- Yaş sınırlamalarını kontrol edin. Online anketler, para kazanmak isteyen gençler için harika bir iş fırsatıdır ancak bütün siteler buna izin vermez. ( ailelerin onayı olursa çoğu izin verir. )

5- En düşük ödeme miktarını öğrenin. İnternet sitelerinin çoğu belli bir tutara ulaşana kadar nakit ödeme yapmaz.

İşe başlamadan önce gerekli olan miktarın adil olmasına dikkat edin ( genellikle 20 dolardan sonra ödeme yapılır )  ve daha da önemlisi internet sitesinden hoşlanmadıysanız ve bir an önce paranızı alarak üyeliğiniz iptal etmek istiyorsanız zamanlamaya dikkat edin böylece daha fazla anket yapmak zorunda kalmazsınız.

6- Reytingi yüksek olan internet sitelerini araştırın. GetPaidSurveys veya BigSpot gibi itibarlı anket sitelerine üye olursanız birlikte çalıştıkları firmaları da derecelendirebilirsiniz.

 

Üçüncü adım: Anket sitelerine kayıt olun

1- Anketler için yeni bir e-posta hesabı açın böylece sürekli kullandığınız e-postanıza istenmeyen postalar ( junk mail ) gelmez. Bilgilerinizi başkalarına satmayacaklarını söylerler ancak tanınmayan siteler başkalarıyla bilgilerinizi paylaşabilir.

2- Meşru firmalara kaydolun. İsminiz, e-posta adresiniz, doğum gününüz, cinsiyetiniz ve adresiniz gibi temel bilgileriniz genellikle siteler tarafından istenir. Bu süreci tamamladıktan sonra PayPal bilgilerinizi de vermeniz gerekebilir çünkü kazandığınız para PayPal'a yatırılır.

Gerekliyse gizlilik politikası, şartlar ve koşulları gözden geçirin.

3- Üyeliğinizi doğrulamak için e-postanızı kontrol edin. Kayıt işleminden sonra firmalar verdiğiniz e-posta adresini doğrulamak için size e-postalar göndereceklerdir. Bu e-postaları açın ve hesabınızı aktif hale getirin.

4- Adres defterinize sitelerin e-posta adreslerini ekleyin. Gelen e-postalardan biri kayıtlı olanlarla uyuşmuyorsa e-posta hesabınız otomatik olarak bu e-postayı spam olarak işaretleyecektir.

 

İpuçları

Çok fazla zamanınızı almayan bu anketlerden sadece birkaç dakikanızı ayırarak günde 10 dolara kadar para kazanabilirsiniz ve böylece bir ayda 300 dolar civarında ek gelir elde etmiş olursunuz olursunuz.

Nakit para kazanmak isteyen gençler de anket doldurur ancak firmaların katılmalarına izin verip vermediğini önceden araştırmaları gerekir.

Mozilla Firefox veya Google Chrome kullanıyorsanız dolandırıcılık yapan sitelere girmenizi engellemek için WOT uzantısını kullanın.

 

Uyarılar

Dikkatli olun çünkü online anket sitelerinin çoğunda virüs ve casus yazılımlar vardır.

Gerçek olamayacak kadar iyi olan vaatlere kanmayın.

Telefon numaranızı kesinlikle vermeyin aksi halde pazarlamacılar kapınıza dayanır.

Kendinize amacınızın ne olduğunu sorun. Anketler ek gelir sağlamanın en iyi yollarından biridir ancak düzenli işinizi bırakmamalısınız.

 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder