5 Ağustos 2015 Çarşamba

PTT Sözleşmeli Personel Alımları

KPSS hazırlıkları bitti hatta büyük bir umut ile atama bekleyen gençlerin pek çoğu istedikleri yere yerleştiler. Ancak gel gör ki istediği kuruma yerleşemeyen kişilerde bulunuyor. Bu kişiler ise diğer atamaları bekliyor. Ancak bunun yanında ek umutlara da kapılarını kapatmıyorlar.

PTT şubelerine 990 kişi alınacak. Bu kişiler ise 626 posta dağıtıcı, 210 gişe görevlisi, 210 büro görevlisi, 81 mühendis, 54 tekniker, 13 avukat ve 6 adet mimar kadrosu  bulunmaktadır. Bu durumda en büyük şans dağıtıcı görevi için başvuruda bulunan kişilerde görünüyor.

PTT personel alımları için gerçekleşen ilk adım başvuruların gerçekleşmesi ile tamamlandı. İkinci adımda ise 15 Ağustos'a kadar açıklanması beklenilen başvuru sonuçları oluyor. Başvuru sonuçlarında listenin açıklanması için KPSS puanına öncelik verilecektir.

Sınav notunun hesaplanması ise KPSS puanının ile sözlü sınavdan almış olduğu başarı puanının aritmetik ortalamasından oluşacaktır. Öncelik ise daha önce mezun olmuş ve yaşı  büyük adaylara verilecektir. Bunun yanında en büyük ayrıcalık ise KPSS puanı en yüksek kişide olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder