17 Ağustos 2015 Pazartesi

Kabus Görüyorsanız Dikkat

Yetişkinlik döneminde sıkça kabus görmenin, "gizli depresyon" belirtisi olabilirYetişkinler açısından sıkça kabus görmenin, "işlerin yolunda olmadığının" göstergesi kabul edildiğine işaret eden Çağlar, "Bu kişilerde gizli depresyondan şüphelenmek gerekir. İş veya aşk hayatı kötü olabilir ama ruhsal rahatsızlığın getirdiği bir şey olabilir" dedi.


"Mutlu insanlar, çok sevdiklerine, annesine, babasına, çocuğuna, sevgilisine kötü bir şey olduğunu görebilir. Güzel rüya görmek için gündüz işlerinizin yolunda gitmesi lazım. Gece beslenmeniz de ağır olmamalı, otonom sinir sisteminizi yorar, terlersiniz. O sıkıntı da rüyanıza girer."

Herkes rüya görmektedir, bedenin bir fonksiyonu olan rüyayı bazıları ise hatırlayamaz.

Rüyaları "mantıklı" ve "mantıksız" olarak 2 grupta değerlendirebilir. 
"Mantıklı rüyalar daha siyah beyazdır ve daha günlük yaşama ilişkindir. Uykunun erken döneminde görülür. Non-rem rüyalardır ve uykuya girer girmez görülebilir. Mantıksız rüyalar ise rem dönemine aittir. İşitme, dokunma ve görme duyuları çalışır, canlı rüyalardır. Bazı insanlar bu dönemde uçtuğunu ya da toplum içinde çıplak dolaştığını da söylüyor. Bu da uykuya daldıktan yaklaşık 1,5 saat sonra gerçekleşiyor."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder