15 Ağustos 2015 Cumartesi

Vücut kurutma cihazı ile bir çırpıda kurulanın!

Alışveriş merkezlerinin tuvaletlerinde, sıcak ve basınçlı üfleme yaparak saniyeler içinde  ellerinizi kurutan yüksek hızlı kurutma makinelerini mutlaka kullanmışsınızdır. Birileri aynı fikri bir adım ileriye taşımış ve bütün vücudunuzu kurutarak banyo havlularına ihtiyacı ortadan kaldıracak bir cihaz geliştirmiş.

Söz konusu cihazın iddia edildiği gibi sorunsuz çalıştığını deneyip test etme şansımız henüz olmadı. Ama kağıt üzerinde Body Dryer kesinlikle ilginç bir iş fikri. Cihaz aslında kompakt bir platformdan oluşuyor. Platform üzerinde duran kişiye stratejik açılarda yüksek basınçlı iyonize hava üfleyerek kurulanmayı sağlıyor. Ev tipi basküllerden çok az daha büyük olan Body Dryer, geliştiricisinin söylediğine göre yaklaşık 30 saniye içinde tüm vücudunuzu kurutabiliyor.

Peki bir zemin üzerinde duran bir cihazla bu nasıl mümkün olabiliyor? Cihazın yaratıcısına göre her şey ünitenin dışından havayı çekip basınçlı bir hazne içinde saklamasıyla başlıyor. Yeterli hava alındıktan sonra hava, bazılarının dik konumda bazılarının da açılı şekilde durduğu ayak platformunun deliklerinden dışarıya üfleniyor. Deliklerin düzenlemesi vücudunuzun etrafında dolanan silindirik bir hava sütunu oluşturuyor ve bu da daha önce eşi görülmemiş bir hızda kurutma sağlıyor.

Sadece bu açıklamaya dayanarak Body Dryer'ı kullanmanın hoşunuza gidecek bir yöntem olduğunu düşünebilirsiniz. Neyse ki müstakbel kullanıcılar için cihaz aynı zamanda değişken sıcaklık kontrolleri ile donatılmış. Böylece duştan çıktıktan hemen sonra soğuk havaya maruz kalarak kurulanmak zorunda değilsiniz. Tabii ki yine de bu sizin seçiminiz. Kullandığınız her seferde tercihlerinizi yeniden belirleyebiliyorsunuz. Sıcak yaz günlerinde soğuk havayı, soğuk kış ayları içinse sıcak havayı tercih edebilirsiniz.

Vücut kurutma cihazının şimdilik sadece fonksiyonel bir prototipi var, ama geliştiriciler büyük ölçekli üretimi finanse etmek için yakın gelecekte bir IndieGoGo kampanyası başlatmayı planlıyor. Satışa sunulduğunda 250 dolarlık perakende satış fiyatı olacağı söylenen vücut kurutma cihazının fon bulma kampanyasına erken dönemde katkıda bulunanların bu cihaza sadece 125 dolar ödeyerek sahip olmaları mümkün olacak.
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder