Geliştirmelerim

Web Sitesi:

Çağlar ihtiyaçlarınıza uygun, kullanıcı dostu, en son web tasarım teknikleri ve kodlamalarının kullanıldığı, uluslararası standartlarda projeler üretmeye özen gösteriyor.
Çağlar’ın deneyimli ve profesyonel kadrosuyla sunduğu başlıca web tasarım çözümleri arasında kurumsal web siteleri, e-ticaret siteleri ve portallar yer alıyor.


Kullanıcı Deneyimi [UX]:

Çağlar olarak ben, projelerimin her aşamasında hedef kitleyi göz önünde bulunduruyor ve çalışmalarımı kullanıcı verilerine göre şekillendiriyorum.Kullanıcı deneyimi, kullanıcıların bir servisi kullanırken, onunla etkileşime girerken ve sonrasında deneyimlediği şeylerin bütünüdür. Kullanıcı deneyimi bileşenleri,
Kullanıcıya bu süreçte nasıl bir fayda sunulacağı,
Kullanıcının bu faydaya erişip erişemediği,
Sürecin ne kadar zorlu olduğu ve kullanıcının bu süreç yaşanırken ve sonrasında nasıl hissettiğinden oluşuyor.Mobil Uygulama:

Akıllı cihazların yayılması ile birlikte dünya hızla değişiyor ve beklentiler farklılaşıyor. İnsanlar artık günlük koşturmaları içerisinde, her iş için farklı bir cihaz kullanmak ve her işe farklı zaman ayırmak istemiyorlar. Her an yanlarında taşıdıkları cihazlarla tüm ihtiyaçlarını karşılamak istiyorlar.
Çağlar bu noktada, profesyonel kadrosuyla hem son kullanıcının rahat kullanımına özen göstererek hem de kurumsal firmaların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak dijital mobil çözümler sağlıyor.
Üstelik her gün gelişen teknolojik mobil cihazlar sayesinde hayallerimiz ve yapabileceklerimiz sınır tanımıyor. Çağlar müşterilerine mobil uygulama fikri bulma, var olan fikirlerini geliştirme fırsatları sunuyor.
Çağlar hayallerinizi her platformu ayrı ayrı değerlendirip, kullanıcı deneyimlerinin farklılıklarını göz önünde bulundurarak, iOS, Android ve Windows8 telefon ve tabletler için hayata geçiriyor. Mobil uygulamaları geliştirirken son trendlere uygun tasarımlar yapan Çağlar, geniş sürüm desteği ile fark yaratıyor.E-Ticaret Portalı [B2C]:

Çağlar, son yıllarda e-ticaretin geldiği son noktada, müşterilerine özel B2C çözümleri sunuyor.

Portal Nedir?

Birçok içeriği bir arada bulunduran internet sitelerine portal denilmektedir. Portallar, tek bir web arayüzünden genel ve spesifik anlamda detaylı içerik ve servis sunmaktadır.

B2C Portalı Nedir?

Web tabanlı ticaret uygulamaları içinde en bilineni B2C (Business to Customer yani direkt son kullanıcıya satış yapılan e-ticaret) sistemidir. B2C pazarı, karşımıza daha çok Internet üzerinden satış yapan web portalları ve sanal mağazalar aracılığıyla çıkıyor. Firmaların kurumların kendi web sitelerinden pazarlama ve satış yapabilmelerini sağlayan tüm işlemler B2C kapsamında değerlendiriliyor.
B2C’de müşteriler ihtiyacını duydukları ürünleri firmanın web sitesinden ya da firmanın ürünlerini verdiği ve başka firmaların ürünlerinin de pazarlandığı web portalları veya sanal mağazalardan alıyorlar. Müşteri siparişini gerçekleştirirken birlikte, aynı anda kredi kartı bilgilerini ödemeyi yapabilmek için elektronik ortamda web sitesine gönderiyor. Bu sayede alışveriş tamamlanıyor.Bayi Portalı [B2B]:

B2B (Business to Business) bir işletmenin mal ve hizmetlerini diğer işletmeye satmasını sağlayan web tabanlı e-ticaret sistemdir. Bu yazılım entegrasyonu ile şirketlerin bu bütünleşme ve otomasyon süreçleri sağlanırken tedarikçiler, ortaklar ve müşteriler internetten işlemlerini gerçekleştirebiliyor.
Günümüz iş dünyası sürekli rekabet avantajı elde etmeyi gerektiriyor. B2B sistemleri ile işlemlerin hızlı ve düşük maliyetli olması bu avantajı elde etmede kilit noktalardan birini oluşturuyor. B2B süreçlerinin geliştirilmesi ve yönetilmesi noktasında Medyasoft B2B ihtiyaçlarınızı analiz ederek size en iyi çözümü sunmak için çalışıyor.


Intranet / Extranet:

Çağlar deneyimleri sayesinde  Intranet ve Extranet konusunda ihtiyaçlarınızı analiz ederek, size özel çözümler sunuyor.

Intranet

İşletmelerin İnternet ağ yapısı standartlarını ve web teknolojisini kendi özel bilgisayar ağlarını oluşturmak için kullanmalarına intranet denir.
Web herkese açık bir teknoloji iken intranetin doğası gereği özel olması ve işletme dışındaki kullanıcıların erişiminde uzak tutulması gerekir.
İntranet güvenlik sistemini sağlayan firmalar özelleşmiş yazılımlarla işletme dışındaki kişilerin işletmelerinin gizli bilgilerine erişimleri kısıtlar. İntranet olarak ifade edilen elektronik duvar, işletmenin kendi içerisinde kullandığı iç bilgisayar ağı ve dış ortamla işlem yapmak için kullandığı dış bilgisayar ağı ortamı arasında yer alan bir yazılım ve donanım bileşenlerinden oluşur.
İnternet ve onun işletmenin iç çevresinde uygulanması olan intranet işletmelere birçok açıdan rekabet avantajı sağlar. İnternet, işletmeyi dünya ile bütünleştirirken, intranet de işletmeyi iç çevreleriyle bütünleştirir. İşletme içerisinde herkesin erişmesi gereken bilgiler, bölümler istenirse bireyler tarafından bir web sayfası şeklinde düzenlenerek intranet üzerine yerleştirilir.
Firmanızı çalışanlarınıza kısa ve doğru bilgilerle tanıtmak ve çalışanlarınız arasında güçlü bir iletişim ağı oluşturmak her geçen gün daha fazla önem kazanıyor.

Extranet

Extranet işletmenin intranetinin işletme dışındaki birtakım kullanıcıların erişimlerine yetki verilmesi suretiyle açılmasıdır demek doğru olur. Extranet uygulamalarında, işletmeler birlikte iş yaptıkları bazı kişi ve kurumlara, işletme içinde kullanılan intranete sınırlı bir erişim hakkı vermek isterler. Extranetler yapılan işin niteliğine göre çok farklı amaçlarla, uygulama alanı bulabilmektedirler.
Extranet, kurum intranetlerinin dış ortama açık hale gelmesini sebebiyle güvenlik konusunda intranete göre daha önemlidir. İşletmenin intranetinin güvenliğinin sağlanabilmesi için elektronik duvarların yanı sıra çoğu kez şifreler, kriptografi, elektronik imza gibi güvenlik açısından daha ileri teknolojilerin uygulanması gerekir.


Dijital Yayıncılık:

Çağlar, yazılı ve görsel medyayı elektronik ortama taşıyarak geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen kurum ve kuruluşların çözüm ortağıdır.
Günümüzde bilgiye basılı materyallerden ulaşma alışkanlığı yerini hızla akıllı telefonlar, tabletler gibi mobil cihazlara bırakıyor.
Basılı yayın mecralarında her geçen gün abone sayıları azalıyor. Mobil dünyada ilgili mecrayı takip etme fırsatlarıyla da okuma alışkanlıklarımız hızla dijital dünyaya kayıyor. Dijital dünyanın hayatımıza her geçen gün daha fazla girmesiyle dijital yayıncılık da önem kazanıyor. Yazılı ve görsel medyanın internete geçişiyle, firmalar da hedef kitlelerine bu mecradan daha uygun bütçelerle ve daha sağlıklı ulaşıyor.Uzaktan Eğitim ve Web Konferans:

Çağlar E-Öğrenme ve Web Konferans yazılımlarını da siz müşterilerine sunuyor. Hem paradan hem zamandan tasarruf ederek yüksek verim sağlamak için çözümlerimizle hizmetinizdeyiz.

Uzaktan Eğitim Çözümleri

Teknoloji, e-Öğrenim’i yavaş ve sıkıcı bir zorunluluk değil, zengin ve etkileşimli bir deneyim haline getirmelidir. Bu yüzden Adobe Acrobat Connect Pro yazılımı, katılımcıların sanal sınıflarda ve katılımcı kontrollü kurslarda öğrettiğiniz konuları öğrenmesinde ve bunları unutmamasında yardımcı olmak için etkileyici bir arabirim ve etkileşimli araçlar sunmaktadır. Şablonlarla ve bir içerik kütüphanesiyle çabucak etkili kurslar tasarlayabilir, öğrencilerin katılım durumunu kontrol edebilir ve öğrencilerin gelişimini takip edebilirsiniz; böylece sanal sınıf ortamında etkin bir şekilde eğitim verebilir ve bu konuyla ilgili tüm hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Web Konferansı Çözümü

Artık kullanıcıları sıkıcı ve durgun Web konferanslarında uyutmayın. Adobe Connect yazılımı, zengin medya içeriği ve etkileşimli bir ortamla (insanların şahsen katıldıkları toplantılardaki en iyi özelliklerinden biri)katılımcıların ilgisini çekmenizde size yardımcı olur. Bir Web tarayıcı ve her yerde bulunan Adobe Flash Player yazılımını kullanarak ekranınızı katılımcılarla paylaşabilir, bir beyaz tahta üzerinde beyin fırtınaları ve ayrıca video konferanslar gerçekleştirebilirsiniz. Kullanılan şık arabirim her zaman erişilebilir durumdadır, böylece dünyanın farklı yerlerindeki meslektaşlar tek bir tıklamayla (herhangi bir zaman planı, kayıt ya da plug-in indirme işlemi gerekmeden) anında bu arabirime geçebilir. Seyahatlerle vakit ve para harcamadan etkin bir iletişim sağlayın.Çağlar Arlı:Bilişim Güvenliği Ve IT Uzmanı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder