22 Ağustos 2015 Cumartesi

Kısa sürede para kazanacagınız orijinal iş fikirleri

Günümüzde insanlar evlerinde veya küçük bir ofiste büyük işler kurabiliyor. Diyelim ki yaşam koşullarından veya risk toleransından dolayı yeni bir işe başlamak sizin için zor bir karar. Veya fikrinizin yeteri kadar önemli olmadığını düşünüyorsunuz. Kendinizi büyük düşünmek için zorlayın. Bir dizüstü bilgisayar, internet bağlantısı, ulaştırma şekli ve biraz da öğrenme hevesiyle şu anda başlayabileceğiniz sayısız iş fırsatı vardır. Ne iş yapabilirim, nerden başlayabilirim diyorsanız işte sizlere birkaç orjinal iş fikri. Girişimci bir ruh sayesinde bu iş fikirlerinden ilham alarak yeni iş fikirleri üretebilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde:

 

Küçük veriler

Evime çok yakın bir kahve dükkanı var. Bir bloktan az bir mesafede ileride de Starbucks var. Neden dosdoğru Starbucks'a gidelim ki? Yerel kahve dükkanına küçük veriler sağladığınızı düşünün. Kimler Starbucks'a gidiyor, ne alıyorlar, ne zaman alıyorlar, ne kadar para harcıyorlar? Yapmanız gereken Starbucks'ta oturmak ve birkaç gün veya hafta müşterileri gözlemlemek. Yerel kahve dükkanının maliyetlerini düşürmesine yardımcı olabilirsiniz. Sizin verdiğiniz bilgiler sayesinde insanların tercih etmediği ürünleri yapmazlar ve pazarlama faaliyetlerini geliştirirler. Bu sayede hem siz para kazanırsınız hem de onlar. Müşteri tabanınızı güncelleyerek diğer işletmelere de küçük veriler satabilirsiniz.

Fikir: Yerel ihtiyacı bulun ve çözün. Yerel ekonomilerde büyük verilerin bir önemi yoktur. İnsanların para kazanmasına yardım edin ve onlar da size para kazandırsın.

 

Hastaneler

Son zamanlarda hiç hastaneye gittiniz mi? Hastaneler ürün teslimatlarını nasıl alıyor? Hastanelerde kullanılan ilaç, hastane önlüğü veya tek kullanımlık ürünler gibi malzemelerin miktarını biliyor musunuz? Tahmin edin? Bu tür ürünlerin sağlayıcılarının çoğu tekel firmalardır. Pazarı geliştirerek bunu değiştirebilirsiniz.

Fikir: sağlık sektörü yönetmeliklere ve demografik özelliklere göre değişmektedir ki bu da değer yaratmak için büyük bir fırsattır.

 

Pazarlama

Pazarlama sektöründe özellikle niş pazarlarda ( organik enerji içecekleri, çocuklar için tablet üretimi vb. ) fırsatlar yakalayabilir ve müşterilerinize kişiselleştirilmiş hizmetler sunabilirsiniz. Belli alanlarda uzmanlaşarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Fikir: Sektördeki ihmal edilmiş müşterileri bulun. Size mutlaka karşılığını vereceklerdir.

 

İşe alma

Firmaların eleman aldığı iş piyasası yavaş yavaş gerilemektedir, insanlar mesleklerini değiştirmekte veya işsiz kaldıkları için kendilerini depresyondan kurtaracak farklı işlere yönelmektedirler. Özgeçmişleri süzgeçten geçirecek ve daha önce belli bir işi yapmayan ancak gerekli iş becerisine sahip olanları belirleyecek iş bulma kurumları nerede? İş unvanları daha önce yaptığınız işle ilgili çok az şey anlatır. Bu yaklaşımı yansıtan yeni bir sistem kurarak milyonlarca insana hizmet verin.

Fikir: İnsanlar her zaman iş arar, insanların başarı şansını arttırın ve onlar da sizinkini attırsın.

Unutmayın bu orijinal iş fikirleri sadece birer örnek. Bunları çoğaltmak için etrafınıza bakın ve fırsatları yakalayın!
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder