18 Temmuz 2015 Cumartesi

Sosyal Medyadan Para Kazanmak: Facebook

Facebook bulunmayı bekleyen gizli bir para kaynağı değildir ancak biraz çalışarak ve doğru bir yaklaşım benimseyerek ekstra gelir elde etmenin güvenilir bir yoludur. Aşağıdaki adımları okuyarak Facebook'tan nasıl para kazanılacağını öğrenebilirsiniz.

Temel öğeler

1 – Duvarınızda güzel şeyler paylaşın. Sosyal medyadan para kazanmak için başarılı bir plan yapmanız gerekir. Facebook'tan para kazanmak istiyorsanız her gün ilginç linkler, görseller ve güncellemeler paylaşmanız gerekir.

Niş araştırın ve nişinizi kaliteli içerikle doldurun. Nişinizin anlaşılır olması gerekir. Örneğin kedi sevenler, anneler veya belli politik görüşlerdeki insanlar için içerikler paylaşabilirsiniz. Bir ürünün pazarlamasını hesabınız aracılığıyla yapmayı planlıyorsanız ürününüzle ilgili linkler paylaştığınızdan emin olun.
Başka bir Facebook hesabı açarak kişisel Facebook hesabınızı ayırabilirsiniz. Bu hesabı içeriklerinizi yayınlamak için kullanabilirsiniz ve kişisel Facebook hesabınızdan da linkler paylaşarak insanların bilmesini sağlayabilirsiniz. Kullandığınız yaklaşıma bağlı olarak çoklu hesaplar kullanabilirsiniz.
Zaman verin. Hesabınızın dikkat çekmesini istiyorsanız her gün güncel ve bağlantılı içerikler paylaşmanız gerekir.
2 – Kazanmak için taahhütte bulunun. Facebooktan güvenilir şekilde para kazanmanın yolu kalıcı işler yapmaktır. Diğer işlerde olduğu gibi çalışma programı hazırlayın.

Organize edin. Hangi stratejiyi takip ederseniz edin gün içerisinde birçok şeye dikkat etmeniz gerekecektir. Yapacaklarınızı önceden planlayın.
Pazarı doyurun. Facebookta pazarlama maliyeti yoktur sadece zaman ayırmanız gerekir. İstediğiniz kadar pazarlama yapabilirsiniz.
Agresif olun. Ziyaretçi sayınızı arttırmanın en iyi yolu insanlara sürekli olarak arkadaşlık talebi göndermektir. Çoğu kişi kabul etmez ancak kabul edenler de olacaktır.
 

Affiliate reklam aracılığıyla para kazanmak

1 – Bir tane affiliate ( satış ortaklığı ) program bulun. Affiliate programlar size bir ID ve pazarlama malzemeleri verir. Daha sonra yaptığınız satışa göre komisyon öderler.

İnternet sitelerinin çoğu bu tür programları kullanır. Affiliate programlara katılmak için herhangi bir ücret ödemezsiniz ve birden fazla siteye üye olabilirsiniz.
Tanınmış markalarla başlayın. Amazon da rekabetçi affiliate programlar vardır. Hatta bazı programlar ürünle ilgili verdiğiniz linklerin tıklanmasına karşılık bile ödeme yaparlar. Apple'in İTunes programı da bir affiliate programdır.
Daha küçük programları da ekleyin. Gün içinde daha az para kazandırsa da programları çeşitlendirerek affiliate gelirinizi arttırabilirsiniz.
2 – Hesap açın. Affiliate aracılığıyla bir firmayı pazarlamaya karar verdiyseniz firmanın internet sitesini araştırın ve gerekli formları doldurun. Bu formlar genellikle ücretsizdir ve birkaç dakikanızı alır.

3 – Hesaplar ekleyin. Her affiliate program için ayrı bir Facebook hesabı açın. Bu sayede insanlar bir sürü farklı reklam görmek zorunda kalmaz ve ilgilendikleri sayfayı takip edebilirler.

Daha öncede belirttiğimiz gibi kendi kişisel hesabınızı diğer hesaplarınızdaki gönderileri yeniden yayınlamak için kullanabilirsiniz.
4 – Programların tanıtımını yapın. Her programla ilgili günlük olarak yayınlar yapın ve hesaplarınızı titizlikle yönetin. Hesabınızı dikkatli bir şekilde yönetirseniz takipçi sayınız artacaktır. İnsanlar gönderilerinize tıkladıkça ve ürünlerden birini aldıkça sizde para kazanacaksınız.

 

E-kitaplar aracılığıyla para kazanın

1 – Bir e-kitap yazın. E-kitaplar elektronik olarak dağıtılan kitap formatındaki yayınlardır. E-kitapların yayınlama maliyeti yoktur.

Bu işi ağırdan alın. Kağıt ve mürekkep kullanılan kitapların aksine e-kitabınızda sayfa numaraları olmak zorunda değildir.
Geneli ilgilendiren bir konu seçin. Kurgu yerine kurgusal olmayan düz yazıları seçin. İşin tuhaf tarafı şu ki insanlara e-kitaplardan nasıl para kazanılacağını anlatan e-kitaplar oldukça popülerdir.
İddialı olabileceğiniz ve bilgi birikiminizin olduğu alanlarda yazın. Kimlik belirtmek zorunda değilsiniz.
2 – Yayınlama seçeneği seçin. E-kitabınızı yayınlamanın farklı yolları vardır.

En temel seçenek kitabınızı PDF dosyası olarak kaydedip, bir şifre ile kilitleyip kitabınızı alan kişilere göndermektir. Gönderilen dosyanın içerisine şifre de eklenir ve okuyucu şifreyi girdikten sonra kitabı açabilir.
ReaderWorks e-kitapları Microsoft Reader formatında yayınlayabildiğiniz bir programdır ve internet üzerindeki en yaygın e-kitap formatıdır. Programın temel versiyonunun koruma özelliği yoktur ancak bedavadır ve öğrenmesi oldukça kolaydır.
3 – E-kitabınızı Facebookta satın. Akıllıysanız ve hedef kitleniz için uygun bir kitap yazdıysanız oluşturduğunuz kişisel hesabınız aracılığıyla hazır olan takipçilerinize kitabınızı satabilirsiniz.

Günde birkaç kez hem aşikar bir şekilde hem de gönderilerin altında kitabınızın reklamını yapın. Yaratıcı olun ve okuyucularınızla ilgilenin. Onları heyecanlandırın.
Başka hesaplarınız varsa ( affiliate hesapları gibi ) kitabınızın tanıtımını bu hesaplarda da yapın.
Her zaman kitabı alabilecekleri sayfanın linkini paylaşın.
 

Facebook'tan para kazanmak için ipuçları

Sosyal medya pazarlamasına karşı büyük bir talep vardır. Sosyal medya konusunda uzman olan kişiler kolaylıkla para kazanabilir.

Çok çalışmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Okur sayınızı artırmak ve devamlılığını sağlamak için zaman ayırırsanız gerisi kendiliğinden gelecektir.

Takipçilerinize sadece e-kitap satmak zorunda değilsiniz. Yaratıcı olun ve reklamlar aracılığıyla başka ne şekilde para kazanabileceğinizi düşünün.

İnternetten para kazanmak isteyenlere özel internette para kazanma yollarını araştırmaya devam edeceğim.

 

İlginizi çekebilir

Twitter'dan para kazanmak

Youtube'dan para kazanmak

İnstagram'dan para kazanmak
 
 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder