4 Ekim 2015 Pazar

Romantik İş

Düğün planlayıcı

Bir düğünden daha güzel ve heyecan verici ne olabilir ki? Romantik fikirler gelinler, çiçekler ve dünya evine girmek ile ilişkilendirilmiş olsa da bir düğün organize etmek oldukça ciddi ve zor bir iştir. Yiyecek ve içeceklerin, düğün yerinin, düğün tedarikçilerinin, fotoğrafçıların, hosteslerin, düğün şarkıcılarının, konukların, gelin ve damadın ve bazen düğün planlarının nasıl olması gerektiğini anlatan çiftin arkadaşlarının ve ailelerinin organize edilmesi gerekir.



Düğün planlamacı olmak istiyorsanız fazlasıyla düzenli olmalı ve en ufak detayları bile gözden kaçırmamalısınız. Gelinlikte oluşabilecek en ufak bir aksiliğin bile fotoğrafın güzelliğini bozmasına izin vermemelisiniz. Tabii bu biraz abartı oldu ancak siz ne demek istediğimizi anlıyorsunuz. Birisinin hayatındaki en önemli günlerden birinin bozulmasına engel olacak kişi sizsiniz. Dakik olabilmek için büyük zahmetlere katlanmanız gerekecektir ve ayrıca tedarikçilerin de dakik olmasını garantiye almalı ve misafirlerin ve çiftin düğünden memnun kalmalarını sağlamalısınız. Düğün tedarikçileriyle ağ kurarak işe başlayın ve yakında evlenecek olan arkadaşlarınıza bedava hizmet verin. Bu sayede güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Müşterilerinize içerisinde nişan partisi planlaması veya evlenme teklifi planlaması da olan düğün paketleri sunun.

 

Özel dans eğitmeni

Bazıları der ki aşkın diline en iyi eşlik eden şey danstır. Özellikle çiftlere dans dersleri paketleri sunabilirsiniz. Müşterilerin kalp atışlarını hızlandıran ve birbirlerine daha fazla âşık olmalarını sağlayacak dans hareketleri öğretin. Örneğin salsa, rumba, vals, mambo, swing, tango ve yavaş danslar öğretebilirsiniz. Müşterileriniz daha cesur ve yetenekliyse Dirty Dancing filminden esinlenerek nefes kesen dans figürlerini öğretebilirsiniz.

Kendinizi tanıtmak için YouTube'a dans becerilerinizi sergilediğiniz videolar koyabilir ve izleyenlerin dansa olan isteklerini arttırabilirsiniz.

 

Fotoğrafçı/Videocu

Sanatsal yeteneklerinizin yanında teknik takip yeteneğiniz de varsa fotoğrafçı veya videocu olarak çiftlerin hayatındaki özel günleri kayıt altına alabilirsiniz. Çiftlere nişan, düğün ve ilk bebeğin doğumu için bütün paketler sunabilirsiniz. Çiftler yaptığınız işten memnun kalırsa çocuklarının doğum gününde, mezuniyetlerinde, evliliklerinin yıl kutlamalarında ve hayatlarının diğer önemli kilometre taşlarında da sizinle çalışmak isteyeceklerdir.

Bütün başlangıçların veya küçük işletmelerin başarısı kurulan iyi iletişime dayanır. Bir cevapsız arama veya müşteriyle olan iletişim eksikliği sebebiyle iyi organize edilmiş planlar kısa sürede karmaşaya dönebilir. 
 
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder