3 Ekim 2015 Cumartesi

İnternet üzerinden deneyerek kıyafet alma

Try, müşterilerin birden çok kıyafeti 10 gün boyunca evlerinde denediği ve sadece kendilerinde kalmasını istedikleri için para ödediği bir Google Chrome eklentisidir.

İnternetten kıyafet almak problemi bir iştir. Müşteriler kıyafeti denemeden kıyafetin üzerlerine olup olmayacağından tam olarak emin olamazlar. Bu nedenle e-ticaret sitelerinin birçoğunun oldukça olumlu iade politikaları var. Ancak Try isimli iş fikri bunu bir adım öteye götürdü. Müşteriler sevdikleri markaların ürünlerini on günlüğüne ödünç alıyorlar ve sadece kendilerinde kalmasını istedikleri için para ödüyorlar.

Kullanıcılar Google Chrome tarayıcısına Try düğmesini yükledikten sonra online alışverişlerine normal bir şekilde devam ediyorlar. Daha sonra katılımcı markaların ürünleri ile karşılaştıklarında, "Sepete Ekle" düğmesinin yanında Try düğmesi çıkıyor. Müşteriler bir kereliğine denemek üzere beş ürün siparişi veriyor. Ürünler doğrudan satıcı tarafından gönderiliyor. 10 günlük denemek süresinden sonra, müşteri Try'ın internet sitesinde yer alan "Siparişler" bölümüne giriyor. Postalamadan önce ön ödemeli iade etiketlerini kullanarak istemedikleri ürünlerin takip numarasını giriyorlar. Kullanıcı sadece bu noktada kendinde kalmasını istediği ürünlerin parasını ödeyebiliyor.

Try şu anda Asos, J.Crew, Nike ve Zara ile çalışıyor ve yeni ortaklıklar eklemeye devam ediyor. Kullanıcılar, hizmeti arkadaşlarına tavsiye ederek ve ürünler alarak ek Try puanları kazanıyor. Bu hizmet şu anda sadece Kuzey Amerika'da uygulanıyor. Almadan önce dene uygulamasını daha önceden parfümcülerde görmüştük ancak Try var olan online mağazalara entegre edilen ilk araç. 
 
 
 
 
 
 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder