21 Eylül 2016 Çarşamba

Android İMEİ Değiştirme

Android cihazlarına sahip olanların en büyük sorunları IMEI numarasının değiştirilmesidir. IMEI numarasını değiştirmededir.
Neredeyse herkesin karşılaştığı bu sorunun çözümü çok kolay fakat insanlar bu sorunu çözmekte nedense çok zorlanıyor.
Biz ise bu sorunun çözümünü para ile halletmekteyiz.
Fakat bu sorunun çözümü öyle sanıldığı kadar zor değil uygulayacağımız bir kaç küçük şey ile bu sorunu kendi kendimize basit bir şekilde hallede biliriz. Bu soruna yüzde yüz çözüm bulabilirsiniz.
Yapacağınız şey çok basit. İlk olarak iki sim kart yerine de sim kartınızı takmak olacak daha sonra telefonunuzun aç düğmesine basarak hemen telefonunuzu açabilirsiniz. Telefon açıldıktan hemen sonra *#*#3646633#*#*  bu yöntem ile sorun giderilecektir.
Detaylı Anlatımı Aşağıdan İnceleyiniz
Bir çok arkadaş ve telefoncu bu yöntemi sizden para alarak yapmaktadır. Biz sadece paylaşacağımız bilgi karşısında sizden karşılık olarak bir küçük teşekkür yorumu istemekteyiz.Bir çok ziyaretçimiz android telefonlarının imei kodlarını değiştiremediklerini ve sorunlarla karşılaştıklarını yazmışlardı. Anlatacağımız yöntem ile android telefonlarda imei kodunu değiştirme sorununa kesin çözüm buluyoruz.
1. Öncelikle her iki sim kart yuvasına da sim kartınızı taktıktan sonra telefonunuzun açma düğmesine basarak telefonunuzu açın
2. Telefonunuz açıldıktan sonra arama ekranını açarak oradaki numaralarla  *#*#3646633#*#* yazın
dail-interface
3. Karşınıza aşağıda ki resim gibi bir sayfa gelecektir. Bu sayfadan GPRS menüsünü seçin
1372531534_3564
4. Söylediğimiz işlemleri yaptıktan sonra telefonda aşağıda ki gibi bir ekran çıkacaktır. Eğer 1. Sim kartınızın imei numarasını değiştirmek istiyorsanız 1ST PDP olarak aşağıda ki resimde de belirtilmiş olan yere yeni IMEI numaranızı yazarak tamam tuşuna basın
1372531536_mtk6573-22
5.  Tüm bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra ' Attached ' seçeneğine basarak okeyleyin.
6.  Daha sonra ' Deattached ' basın ve işleminizi tamamlayın.Eğer telefonunuzun ikinci sim kartının imei kodunu değiştirmek istiyorsanız 2ND PDP kısmını seçerek yukarıda anlattığımız işlemlerin aynısını ikinci sim kartınız için uygulayın.Eğer yukarıda ki sayfalarda ' Write IMEI ' seçeneği çıkmıyorsa sadece  Attached ve Deattached  işlemlerini yapmanız da yeterlidir. Umarım anlattığımız bu çözüm işinize yaramıştır. İyi günler.
 
 
 
 
 
 
 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder